مدافعان ایران

[WD_Button id=7377]

سرود آقازاده چگونه شکل گرفت؟

به گزارش ایسنا، عباس صادقی مدیر گروه سرود «نجم الثاقب» در گفت‌وگو با برنامه «پارک شهر» رادیو تهران می‌گوید: نجم الثاقب به معنای ستاره درخشان است، که کار آقازاده‌ها را خوانده است، این گروه سه سال است که فعالیت می‌کند و کاملاً مستقل و خودجوش است.

او ادامه می‌دهد: با توجه به فعالیت‌هایی که در این سه سال داشتیم و البته احساس نیاز کردیم که بیشتر باید حرف دل مردم را بزنیم، برگردیم به سرودهایی که ۳۰، ۴۰ سال قبل سروده شده که هنوز هم مورد استقبال مردم است. گفتیم کمی از کلیشه خارج شویم، رو آوردیم به سرود آقازاده، معضلی که جامعه ما با آن درگیر است. گفت‌وگوی شهید گمنام با آقازاده که یک جاهایی طعنه دارد و یک جاهایی گله!

صادقی اظهار می‌کند: ما یک ریال هم برای تبلیغ هزینه نکردیم و البته برخلاف شایعاتی که به وجود آمده این سرود توقیف نبوده، با وجود اینکه خیلی جاها از اجرای آن ممانعت کردند، اما شش ماه است که کار آماده است، مسئولین اجازه نمی‌دادند در بعضی از برنامه‌ها اجرا شود. ما این کار از روی دغدغه ساختیم، امیدوارم با توجه به استقبال مردم این کار ادامه داشته باشد.

او بیان می‌کند: سرود، فیلم سینمایی، سریال، داستان و قصه و… هر آنچه که نیاز و دغدغه مخاطب را مد نظر داشته باشد و تضاد و دوگانگی با شرایط زندگی امروزی و عموم شهروندان را بدون سیاه‌نمایی مطرح کند؛ بدون شک مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرد.

سرود آقازاده | جنجالی ترین سرودی که تاکنون در این ۴۰ سال عمر انقلاب سروده و خوانده شد! سرود آقازاده مدتها توقیف بود و اجازه انتشار به آن داده نمی شد، اما بالاخره اجازه انتشار پیدا کرد و حسابی با غلطک از روی آقازاده ها و ژن خوبهای بی درد ایرانی رد شد! سیاسی ترین سرود انقلاب که در حضور بسیاری از مسئولان اجرا شد را حتما گوش کنید و به دست هر تعداد مخاطب و گروه که می توانید برسانید! ثانیه به ثانیه اش حرف حق است!

سرود آقازاده
گروه موسیقی «نجم الثاقب» سرود «آقازاده» را اجرا کرده که گفت وگوی یک شهید گمنام با یک آقازاده را روایت می کند.

بالای صفحه