مدافعان ایران

نماهنگ | دوران غيبت و حيرت

اسارت خانواده ها در آخرالزمان چگونه است؟

بیانات حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی

حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی

تاریخ تولد :1342 – تهران

تحصیلات : خارج فقه و اصول ، کارشناسی جامعه شناسی

اساتید برجسته : حضرات آیات شیخ جواد تبریزی ، مکارم شیرازی ، بهجت ، مصلحی اراکی

مسولیتها : عضو هیات امنا و سرپرست مرکز جامع علوم اسلامی که در زمینه تولید نرم افزار فکری جهت اداره حکومت اسلامی فعالیت مینماید.

پخش ویدیو


یکی از ویژگی‌های اصلی سخنان استاد عالی، کاربردی بودن آن‌هاست، او سعی می‌کند تا مطالب دینی خود را طوری ارائه دهد تا در همین دهکده جهانی خودمان هم قابل استفاده و کاربرد باشد. به همین دلیل است که برنامه‌های حجت‌الاسلام عالی، خیلی زود از پربیننده‌های رسانه ملی شد و در چند نظرسنجی معتبر، به عنوان یکی از محبوب‌ترین روحانی‌های کشور معرفی شد.

در این سال‌های اخیر که موضوع سبک زندگی دینی از سوی مقام معظم رهبری و برخی از بزرگان دین مطرح شده و مورد تاکید قرار گرفته، بسیاری از خانواده‌های مذهبی این دغدغه را دارند که اساساً چگونه می‌توان این سبک زندگی دینی را محقق کرد؟ این موضوع را نباید ساده گرفت، تحقق همین اصل می‌تواند دنیا و آخرت ما را تضمین کند. به همین دلیل بود که برای بررسی این موضوع، قرار گفت‌وگوی مفصلی با حجت‌الاسلام عالی گذاشتیم و در مجالی مناسب با او درباره روش‌های تحقق سبک زندگی گفت‌وگو کردیم. حاصل این گفت‌وگوی مفصل، پیش روی شماست.

اشتباه کردید از دیوار مردم بالا رفتید!

کارشناس برنامه «سمت خدا»، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک زندگی دینی می‌داند و معتقد است کسانی که می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر بکنند، باید معروف و منکر را بشناسند؛ «انسان باید بداند این کاری که شخص دارد انجام می‌دهد گناه است. گاهی طرف دارد کاری را انجام می‌دهد که گناه نیست، ولی شما خیال می‌کنید گناه است.»

بالای صفحه