مدافعان ایرانولادت: روز ۱۳ رجب سال ۱۳۳۶ (ولادت امیرالمؤمنین)
شهادت: روز ۲۱ ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۱ (شهادت امیرالمؤمنین)

*** مسئول جهادسازندگی داراب
شهردار داراب
فرمانده طرح و عملیات سپاه داراب
فرمانده عملیات سپاه بوشهر
فرمانده گردان حضرت ابوالفضل علیه السلام
لشگر ۳۳ حضرت المهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف)
شهادت: ۲۵ سالگی
عملیات رمضان
مصادف با روز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام
مزار: گلزار شهدای داراب، استان فارس

غلامحسین (حمید) عارف دارابی
“شهید غلامحسین (حمید) عارف دارابی”

بخشی از وصیتنامه شهید:

«… سخنی با فرصت طلب ها، ضد انقلاب ها و گروهک های چپ و راست و منافقین و ابر قدرت های شیطانی و کلیه کسانی که حتی بوی مخالفت با اسلام و خط امام از آنها به مَشام می رسد باید بدانید که شما دیگر عمرتان تمام است و این انقلاب بدست حضرت مهدی (عج) ختم می شود اما من خوشحالم که در برابر شما سازش نکردم و تسلیم نشدم و توصیه ها را نپذیرفتم و حتی به شما رحم نکردم و تنها رضای خدا در نظرم بود.

به دوستان نزدیکم و هم فکر خودم هم بگویم که شما هم باید آماده شوید برای دفاع از اسلام و نجات قدس و برای جنگیدن در رکاب امام زمان (عج) که سرانجام این راه پیوستن به خداست و تذکر دهم که افراد ضدانقلاب و فرصت طلبان و ابلهان تحریک شده؛ چنانچه من شهید شوم شما را سرزنش خواهند کرد در این مورد صبر پیشه کنید که ان الله مع الصابرین در تمام امور حتماً فکرتان و عملتان و برخودتان و … از اسلام فقاهتی گرفته شود انحراف چون دهانه زاویه است؛ ابتدا کم، سرانجام آن بی نهایت است.

اما سفارشات آخر غلامحسین (حمید) عارف دارابی :

تاکید می کنم که امام عزیز را هنوز کسی به درستی نشناخته در این زمینه کار کنید و برایش دعا کنید. در برابر ناملایمات صبر انقلابی پیشه کنید و تسلیم زَر و زُور نشوید. با فئودال ها و سرمایه داران و گروهک های منحرف و خائنین تفاهم نکنید و آنها را از خود برانید برادران من در هیچ مورد نظرتان از شَرع اسلام پیش بینی نگیرد و خدای نکرده تابع هوا و هوس نشوید.

خدایا من خجالت می کشم در روز قیامت سرور شهیدان بدنش پاره پاره باشد و من سالم باشم بار پروردگارا از تو می خواهم هر زمان که صلاح دانستی شهید شوم ضمن این که به تمام مقربانت قسمت می دهم که مرگ در رختخواب را نصیبم نکنی و اگر شهادت را نصیبم گردانی، بدنم را تکه تکه شود که در صحرای محشر شرمنده نباشم به هر کس بدی کردم مرا حلال کند. در کفنم جمله ای که روی کفن حضرت سلمان نوشته شده بگذارید لباس را با آرم سپاه در قبر بگذارید…. »

بالای صفحه